Direct naar de inhoud.

Gemeenteraad Oldambt kiest voor Oost Groningen klein

  • door:
  • op:

Herindeling GroningenWINSCHOTEN – De gemeente Oldambt staat positief tegenover een herindelingsavontuur. De raad van de jongste gemeente van de  provincie Groningen stemde gisterenavond in ruime meerderheid hiermee in.

In eerste instantie zal de gemeente gaan onderzoeken of de varianten ‘Oost-Groningen-klein’ (met Bellingwedde en Vlagtwedde) en ‘A7’ (met Hoogezand-Sappemeer, Menterwolde en Slochteren) haalbaar zijn. Het toewijzen van Nieuwolda in noordelijke richting, zoals in het rapport Grenzeloos Gunnen, of een andere opsplitsing van Oldambt moet worden voorkomen. Alleen de VCP stemde tegen. De SP wilde het besluit over de gemeenteraads verkiezingen van volgend jaar heen tillen.

Het college kreeg op initiatief van de PvdA ook nadrukkelijk de opdracht in gesprek te gaan met Pekela, dat tot nu toe niet in de diverse fusie-varianten met Oldambt voorkomt. Volgens de grootste collegepartij zijn de inwoners van Pekela wat betreft werk en inkopen sterk georiënteerd op Winschoten. Pas toen de motie ‘laat Pekela niet links liggen’ na lang vergaderen hernoemd werd tot ‘sla het boek niet dicht’, kreeg het een meerderheid. In de motie staat ook dat Bellingwedde moet worden meegenomen in het onderzoek naar de A7-variant.

In de oorspronkelijke visie ‘Grenzeloos Gunnen’ van commissie Jansen wordt ook de gemeente Stadskanaal genoemd als partner in een nieuwe gemeente ‘groot’ Oost-Groningen. Vooralsnog lijkt de gemeente Oldambt hier anders over te denken. Ook de gemeente Veendam liet eerder weten liever niet te willen herindelen met Stadskanaal en Vlagtwedde. De Veendammers kijken richting Hoogezand-Sappemeer, Menterwolde en Slochteren.

 

 

 



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal