
TER APEL – De ondernemingsraad van Wedeka is niet blij met de uitspraak van de gemeente Westerwolde om mogelijk uit de gemeenschappelijke regeling Wedeka te stappen. Volgens secretaris Nico Lieberom zorgt dit voor onnodige onrust onder het personeel en bellen werknemers hem op met vragen.Medewerkers zijn bang te worden ontslagen of met de fiets naar winschoten te gaan om daar te werken.
Synergon
In de gemeente Westerwolde werken mensen met een arbeidsbeperking bij Wedeka, onder meer in Ter Apel. Lieberom: “De gemeente Westerwolde gaf onlangs te kennen een onderzoek te starten naar de mogelijkheid om uit de regeling Wedeka te stappen. Dit omdat de nieuwe gemeente ook deelneemt aan het andere werkbedrijf, het voormalige Synergon”.
Knullig
Lieberom is niet blij met de mededeling van Westerwolde. “Ik vind het ongelooflijk knullig dat Westerwolde zo’n signaal heeft afgegeven. Je moet je beseffen dat dit hard aankomt, zeker bij de doelgroep die bij Wedeka werkt”. Volgens Lieberom heeft wethouder Giny Luth de gevolgen van haar uitspraak niet overzien: “Ik hoop dat zij in staat is de onrust onder de medewerkers weer weg te halen”.
Bron: RTV Noord
















Oude Pekela en Stadskanaal trappen acties in streekvervoer af op 11 mei
Teruggekeerde directeur Wedeka wil gelijk bezuinigen: ‘Het kan allemaal wel wat praktischer’
Vader eist online lessen voor leerlingen met corona: ‘Ze hebben recht op onderwijs’
Jan Edzes tijdelijk directeur bij Wedeka
Grietje Kalfsbeek stopt als directeur Wedeka
Wedeka profiteert van corona en bindt nieuwe klanten
Drie werknemers over belang Wedeka: ‘We zorgen voor elkaar’
Wedeka kiest voor toekomst als leerwerkbedrijf