
NIEUW-BUINEN – Een 23-jarige man uit Stadskanaal is veroordeeld tot 181 dagen, waarvan honderd voorwaardelijk. Hij kreeg die straf opgelegd voor het plegen van vier diefstallen en twee vernielingen. Eén van die inbraken was in Nieuw-Buinen, waar hij in juli 2018 een mini-bike had gestolen. Die diefstal was op camera vastgelegd. Ook pinde hij in Stadskanaal met andermans pasje en stopte het geld ongevraagd in eigen zak. Hij stal in een opvang in Stadskanaal een laptop en in een supermarkt een busje deodorant.
Juwelier
In oktober van dat jaar gooide hij in zijn woonplaats bij een juwelier en een elektronicazaak een ruit in. De juwelier claimde 14.000 euro aan schade. Die was onvoldoende onderbouwd en werd niet toegewezen. Het ingooien van de ruiten noemde de rechter ‘irritant’. Dit deed de man samen met minderjarigen, die inmiddels voor de kinderrechter zijn verschenen.
De man beaamde dat hij in die periode voor veel overlast zorgde. Hij vond de uitlating van de rechter dan ook wel terecht. De man heeft een enorm strafblad op zijn naam staan en zit nu 73 dagen vast. Hij blijft tot 1 september in de cel en wordt dan opgenomen in een kliniek in Amersfoort.
Bron: RTV Drenthe











Vliegveld Vledderveen vanwege de NAVO-top gesloten én beveiligd: ‘Voorkomen beter dan genezen’
Finale Miss Beauty of Groningen: ‘Het gaat niet alleen om uiterlijk en wereldvrede’
Iftar in Stadskanaal brengt culturen samen
Modelautobeurs in Valthermond: ‘Het is gewoon verslavend!’
Oost-Groninger Vrouwen haalt expositie over femicide naar Stadskanaal
Opening Trails of Hope in Borger: ‘Veel mensen weten niet dat Borger door de Polen is bevrijd’
Inwoners Borger denken mee over toerismebeleid: ‘Sneller in Stadskanaal dan dat je hier parkeerplek vindt’
Dynamictennis: snel, uitdagend en geliefd in Borger-Odoorn