
De Groninger street artist Michel Velt heeft zijn kunstwerk aan de Europalaan in Stadskanaal bijna voltooid. De verf van deze eerste ‘Mooie Muur’, binnen het project van KunstwerkT Stadskanaal, is nog maar nauwelijks droog en de volgende kunstenaar Marcus Debie gaat van start met de tweede ‘Mooie Muur’. Debie is een street artist uit Limburg en werkt samen met zijn vrouw én assistente Nancy Montforts om de gevel van tweede een flat aan de Utrechtselaan in Stadskanaal te voorzien van een kunstwerk.
Street Art Stadskanaal
Dit project ‘Street Art Stadskanaa;’ wordt georganiseerd en geïnitieerd door KunstwerkT Stadskanaal. ‘Wij willen met dit project kunst bereikbaar te maken voor iedereen, zowel voor de bewoners als de bezoekers aan deze gemeente.’, aldus de organisatie.
De initiatiefnemers hebben grootste plannen: ‘We willen de grootste openlucht galerij van Nederland worden’, zo vertelde mede-initiatiefneemster Ada Tolboom eerder aan RTV1.
Renneflat
Dit kunstproject vloeit direct voort uit het kunstproject in de sloopflat De Renne in 2020. Blikvanger van dat project was een 30 meter hoge muurschildering op één van de zijgevels. Dit kunstwerk was, net als bij de eerste flat aan de Utrechtselaan, geschilderd door Michel Velt.

Picasso
Marcus Debie is geselecteerd door KunstwerkT voor het maken van de tweede Mooie Muur. Zijn stijl omschrijft Marcus zelf als: “Fotorealisme en surrealisme gecombineerd met de kubistische en organische vormen in een Picasso-achtige compositie.” Hij wordt voornamelijk geïnspireerd door ogen, gezichten, handen, dieren en natuur.”
Marcus zal op 12 juli met zijn kunstwerk beginnen.












Na Stadskanaal schildert kunstenaar Michel Velt nieuw kunstwerk in Veendam
Yolande uit Exloo deed mee aan Project Rembrandt: ‘Het is eigenlijk niks voor mij’
Eva Heijne beschilderde piano voor Top 2000 ‘Ik wist niet dat het zo groot in beeld kwam’
Philipshal bedekt onder portretten van Knoalsters: ‘We willen kunst bij de mensen brengen’
New Yorkse BKFoxx schildert vijfde mooie muur
Geert Teis start theaterseizoen met Guido Weijers en kartonnen cabaretiers
Vierde muurkunstenaar later van start dan gepland
Case MaClaim begint aan derde muurschildering