Stadskanaal: 105.3FM | Veendam: 106.9FM | TV Kanaal 1458 KPN |TV kanaal 42 Ziggo | TV kanaal 25 SKV

Stadskanaal sluit aan bij campagne: ‘Drop je knife en doe wat met je life’

Foto: ANP (via RTV Noord)

De gemeente Stadskanaal sluit zich aan bij de landelijke campagne om wapenbezit onder jongeren tegen te gaan. Onder de slogan ‘Drop je knife en doe wat met je life’ kunnen jongeren van 11 en 17 oktober tijdens de Week van de Veiligheid hun steek, slag of stootwapens inleveren.

De laatste jaren neemt het gebruik van wapens onder jongeren toe. Burgemeester Klaas Sloots van Stadskanaal noemt dit een zorgelijke ontwikkeling. “Wapens horen niet thuis in onze samenleving. Dat is niet de manier waarop we conflicten willen oplossen. Daarom is het belangrijk dat ook in onze gemeente aandacht is voor dit thema. Via de inleveractie maken we bovendien onze gemeente weer een stukje veiliger.”

Anoniem en geen vervolging

De landelijke inleveractie richt zich primair op steekwapens. Vooral het dragen van messen is immers populair onder de jeugd. Het inleveren van de wapens gebeurt anoniem in een inleverton die op het politiebureau staat. Mensen die hun wapens hier inleveren zullen niet worden vervolgd.

 

Geplaatst door

Redacteur / Verslaggever van de gemeente Borger-Odoorn

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.