Stadskanaal: 105.3FM | Veendam: 106.9FM | TV Kanaal 1458 KPN |TV kanaal 42 Ziggo | TV kanaal 25 SKV

Praktijkonderwijs Winkler Prins Veendam krijgt opnieuw predicaat ‘excellent’

Interim-directeur Tineke Valk met het bordje dat de school mag ophangen. Foto: Elwin Baas / RTV Noord

VEENDAM – De school voor praktijkonderwijs van Winkler Prins in Veendam heeft voor de tweede keer het predicaat ‘Excellente school’ gekregen.

Leerling Luca van Zuylen van Winkler Prins snapt wel waarom zijn school opnieuw als ‘excellent’ is beoordeeld. ‘Het is een heel goede school’, zegt hij. ‘Docenten kijken echt naar wat je kunt. En daarnaast hebben we nog stages. Het is heel leuk dat je de mogelijkheid krijgt om dingen uit te proberen. Ja, ik ga echt met plezier naar school.’

Met werk van school

‘Door de stages komen onze leerlingen bijna allemaal met werk van school’, vertelt interim-directeur Tineke Valk. ‘Onze stagebegeleider weet heel goed de bedrijven te vinden, waardoor de leerlingen allemaal een mooie plek vinden en aan het werk kunnen.’

Samen met een praktijkschool in Zaltbommel is de Winkler Prins de enige praktijkschool in Nederland met het predicaat ‘excellent’.

Persoonlijke positieve benadering

‘Ik ben vooral trots op ons team’, zegt Valk. ‘In het juryrapport staat dat we onze leerlingen heel goed volgen. Zij weten aan welke doelen ze werken.’ En een persoonlijke positieve benadering is volgens Valk ook heel belangrijk. ‘De leerlingen komen hier soms met weinig zelfvertrouwen. Door hen positief te benaderen, leren ze dat ze goed zijn om straks een baan te hebben binnen hun eigen mogelijkheden. Pas als je goed in je vel zit en positief benaderd wordt, kun je leren.’

Leerlinge Chantal Engels is ook trots op haar school. ‘Het is een hele prestatie, want dit is iets dat je niet zomaar kunt krijgen’, zegt ze. Ook zij vindt de titel verdiend. ‘Je wordt hier heel snel geholpen en de mensen die hier op school zitten, zijn ook heel leuk om mee te praten.’

Feestje vieren

Het predicaat ‘Excellent’ is geldig tot 2025. ‘We gaan zorgen dat we het houden’, zegt Valk. ‘Maar eerst gaan we dit vieren. Zodra het vanwege corona weer kan, gaan we met de leerlingen naar een pretpark.’

Dit is een artikel van RTV Noord. RTV1 en RTV Noord werken dit jaar nauw samen om zo meer lokaal nieuws te brengen. 

Geplaatst door

Redacteur / Verslaggever van de gemeente Borger-Odoorn

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

*

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.