
REGIO – In alle vroegte werden vanmorgen boven Nederland en Duitsland mysterieuze ‘vuurballen’ gespot in de lucht. Foto’s en filmpjes van dit bijzondere verschijnsel werden uit onder meer Arnhem, Enschede en ook Stadskanaal geplaatst op social media.
X-gebruiker Koos de Groot uit Groningen plaatst woensdagochtend rond 04.45 uur een video op zijn account van de mysterieuze vuurballen die uit de lucht lijken te vallen. ‘Wat komt hier naar beneden?’, zet hij boven de video. ‘Zag het ook boven Stadskanaal’, plaatst Jan Bijl als reactie. Hij post daarbij een foto van een lichtgevende bol boven industrieterrein Vleddermond.
De grote vraag die nu op internet rondgaat: wat is dit precies? Een meteoor of toch een raket? Volgens sterrenkundige Theo Jurriëns van de Rijksuniversiteit Groningen gaat het om een raket van de Amerikaanse ondernemer Elon Musk, zo vertelt hij aan RTV Drenthe. ‘Deze satellieten zijn na verloop van tijd simpelweg ‘op’. Dan komen ze bij ons op aarde terecht.’
Ook De Nederlandse Werkgroep Meteoren bevestigt tegenover het AD dat het gaat om een raket van de Space-X CEO. Een deel van een Falcon 9 dat verbrandde in de atmosfeer, zo legt hij uit aan de krant. Dat is een onbemande raket van het ruimtebedrijf SpaceX, waar Musk de CEO van is.