
VEENDAM – Een doelpuntenfestijn tijdens het debuut van de Oranje vrouwen O19 in de Langeleegte in Veendam. Daar wonnen de jonge leeuwinnen met 5-0 van tegenstander Roemenië. Het team van Roos Kwakkenbos mocht dan ook tevreden van het veld stappen na de negentig minuten.
Het spel kwam woensdagavond moeizaam op gang. Toch werd er gescoord. De eerste drie doelpunten (Jade van Hensbergen twee keer en Inske Weiman ) scoorden vanuit dode spelmomenten. Het laatste doelpunt in de eerste helft kwam van een behoorlijke afstand en werd dan ook niet verwacht door de tegenstander. Daarmee scoorde Van Hensbergen de 4-0.
In de tweede minuut na rust was het al snel raak. Zoë Zuidberg raakte het achternet van het Roemeense doel. Dat was ook het enige wat er nog gebeurde in de tweede helft. In de laatste minuten kwamen er nog een aantal aanvallen en corners voor de jonge Oranjeleeuwinnen, maar dat mocht niet baten voor de dames.
Winst was belangrijk
‘Het belangrijkste is dat we drie punten hebben gepakt’, begint Lyanne Iedema uit Anjum na de wedstrijd. ‘Er gingen heel veel dingen goed, we hebben vijf goals gescoord, maar er zijn altijd dingen die beter kunnen.’ Ook coach Kwakkenbos beaamt dat. ‘ Ik denk dat we rustig begonnen en we hadden een moeilijke fase aan het begin. Toen de 1-0 viel, kwam ook de rust in het team. We kwamen daarna beter in het spel. In de eindfases moeten we nog iets meer voor het team spelen en minder op eigen succes gaan.’
(Tekst gaat verder onder video)
De coach van de dames is blij om in Veendam te spelen. ‘Het is een mooie entourage, een mooi stadion. Het veld had iets beter gekund, maar daar moeten we het mee doen. Er was ook best veel publiek vanavond.’ De speelster uit Anjum geeft aan dat zij het altijd leuk vind om in nieuwe stadions te spelen. ‘Het is nu eindelijk een keer in het Noorden. Mijn familie en een aantal teamgenoten zijn speciaal deze kant opgekomen om te kijken.’
Plaatsing?
Maar dan de grote vraag. Het is een EK-kwalificatietoernooi. Gaan de dames zich plaatsen voor de eindronde? Iedema reageert alsof ze al jaren mediatraining heeft gehad: ‘We doen ons best. Dat is uiteindelijk wel het doel en daar doen we alles voor.’ Coach Kwakkenbos is uitgesprokener over de kansen. ‘Natuurlijk zit de kwalificatie erin. Daar hebben we heel veel geloof in. Er is een goede sfeer en het is een leergierig groepje. We hebben veel vertrouwen in een goed resultaat.’