Direct naar de inhoud.

Vergunningsaanvraag voor medische isotopenfabriek SHINE in Veendam ingediend

  • door:
  • op:
Het kantoor van SHINE Europe in Veendam | © RTV Noord

VEENDAM – SHINE Europe B.V. heeft eind april een vergunningsaanvraag ingediend voor de bouw van een productiefaciliteit voor medische isotopen in Veendam. Het verzoek ligt momenteel ter beoordeling bij de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS). De aanvraag vormt een belangrijke stap in de realisatie van een innovatieve productielocatie voor therapeutische isotopen.

De fabriek zal zich richten op de productie van Lutetium-177, een isotoop die wordt gebruikt bij de behandeling van uitgezaaide prostaatkanker. Volgens SHINE Europe is dit een cruciale ontwikkeling in de verdere toegankelijkheid van geavanceerde kankerbehandelingen.

De ANVS beoordeelt de aanvraag en neemt binnen acht weken een ontwerpbesluit, tenzij aanvullende informatie nodig is. Daarna volgt een zes weken durende publieke consultatie waarin iedereen kan reageren op het ontwerpbesluit. Als alles volgens planning verloopt, wordt het definitieve besluit later gepubliceerd in de Staatscourant.

Tegelijkertijd werkt SHINE Europe aan de aanvraag voor de omgevingsvergunning. In dat kader start binnenkort een participatietraject waarin bewoners en andere belanghebbenden worden geïnformeerd over het proces, de inspraakmogelijkheden en de toekomstige faciliteit. Verdere details over dit traject worden op een later moment bekendgemaakt.



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal