Direct naar de inhoud.

Geen straf voor gevaarlijke inhaalactie ambulancebestuurder

  • door:
  • op:
De auto en ambulance botsten frontaal op elkaar op de N366 bij Nieuwe Pekela | © DG-fotografie

MUSSELKANAAL – De rechtbank in Groningen acht een 50-jarige ambulancebestuurder uit Musselkanaal schuldig aan het veroorzaken van gevaar op de weg, maar heeft geen straf opgelegd. De man werd vervolgd voor het veroorzaken van een botsing met een personenauto, op 28 oktober 2023 in Nieuwe Pekela.

Die avond reed de ambulance met spoed op de N366 vanaf Alteveer in de richting van Veendam, om een patiënt met neurologisch letsel over te brengen naar een traumahelikopter. Tijdens die rit botste de ambulancebestuurder met een snelheid van zo’n 100 kilometer per uur op een tegemoetkomende zwarte auto waarin twee mannen zaten. Zij hielden onder andere meerdere botbreuken over aan de botsing, zo meldt RTV Noord.

De ambulancebestuurder vertelde dat hij bij de afslag Nieuwe Pekela om een stilstaand voertuig was gereden dat stilstond om plaats te maken voor de ambulance. Hij zegt dat hij naar links ging, inhaalde en weer terug ging naar de eigen weghelft. De man stelde niet schuldig te zijn aan het veroorzaken van het ongeval.

Onoverzichtelijke situatie

Het Openbaar Ministerie (OM) denkt daar anders over, bleek tijdens de behandeling van de zaak, twee weken geleden. Volgens de officier van justitie bleek uit het politieonderzoek dat de auto zich op de eigen weghelft bevond, terwijl de ambulance deels gebruikmaakte van de weghelft voor het tegemoetkomend verkeer.

Het OM verwijt de bestuurder dat hij de inhaalactie uitvoerde bij een onoverzichtelijke situatie: bij een bocht, op een weg met een dubbel doorgetrokken lijn met weinig uitwijkmogelijkheden. Bovendien ging de weg bijna over in een vierbaansweg, waardoor er weinig tijdswinst te behalen viel.

‘Inschattingsfout’

De rechtbank acht de man niet schuldig aan het veroorzaken van het ongeval, maar wel voor het veroorzaken van gevaar op de weg. In het algemeen wordt hiervoor een geldboete opgelegd. De rechtbank houdt echter rekening met de omstandigheden van het voorval en het feit dat het al langer geleden is gebeurd.

Volgens de rechtbank heeft de man een ‘inschattingsfout’ gemaakt. ‘Hoewel verdachte onvoorzichtig heeft gehandeld, deed hij dit vanuit zijn beroep en zonder eigenbelang.’ Het dient geen doel op basis van preventie of vergelding een straf op te leggen, oordeelt de rechtbank. De man reed al sinds 2013 op de ambulance en heeft nooit eerder een ongeluk veroorzaakt.

Het Openbaar Ministerie (OM) had een taakstraf van 90 uur en een voorwaardelijke rijontzegging geëist van 6 maanden.

Dit is een artikel van RTV Noord


-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal