
NIEUW-BUINEN – Bij sporthal de Splitting in Nieuw-Buinen is vrijdagmiddag de Nationale Sportweek van start gegaan. In die week wordt er extra stilgestaan bij het belang om te bewegen aan de hand van sportactiviteiten. Door middel van het ‘beweegfeest’ werd de sportweek afgetrapt.
De kinderen konden niet wachten om te beginnen met sporten. De nieuwe mascotte ‘Eppie Stone’ werd gepresenteerd en daarna mochten de kinderen zelf hun sportactiviteiten kiezen.
Leuk en belangrijk
Nadat er werd afgeteld, renden alle kinderen naar de verschillende activiteiten toe. VV Nieuw-Buinen organiseerde dartvoetbal, er werd gedanst, en je kon met Eppie Stone op de foto. In de sportzaal kon er worden gevolleybald, geturnd en werd er judoles gegeven.
Wethouder Ankie Van Tongeren vindt het goed dat er extra aandacht wordt gegeven aan het belang van sport. ‘Het is ook belangrijk dat we op deze manier aan de kinderen kunnen laten zien dat sporten niet alleen belangrijk is, maar ook heel erg leuk kan zijn.’
(Tekst gaat verder onder de video)
Ook sporten met slecht weer
De buurtsportcoaches van Borger-Odoorn waren ook aanwezig om het beweegfeest te begeleiden. ‘Dit is een generatie die ook wat meer achter de PlayStation zit en daarom ligt daar een extra uitdaging. Maar in deze gemeente gaat het gelukkig erg goed en proberen wij ook veel activiteiten te organiseren. Daarom proberen wij ook voor alle leeftijdscategorieën iets leuks te verzinnen’, zegt buurtsportcoach Daniel Kroder terwijl de volleyballen in het rond vliegen.
De herfst- en wintermaanden staan weer voor de deur en de kou spoort de mensen wellicht minder aan om buiten te gaan sporten. Van Tongeren denkt dat er alsnog genoeg manieren zijn om in beweging te blijven. ‘We zijn het ook niet meer gewend om met slechter weer te sporten, als je maar hard genoeg rent, voel je de regen en de kou niet. Daarnaast kun je ook gewoon binnen sporten.’
FIFA kaart
Kroder denkt dat de échte liefhebbers nog steeds blijven sporten. ‘Sommige zullen iets meer een steuntje in de rug nodig hebben, maar dat is geen probleem. Bovendien organiseren wij ook activiteiten binnen. We hebben bijvoorbeeld een game-event georganiseerd waarbij de kinderen FIFA gingen spelen en daarna deze skills in de zaal na gingen doen. Zo konden ze hun eigen FIFA kaartje maken.’
Manuel en Milan deden vandaag met hun vrienden mee en hadden veel plezier. ‘Ik doe zelf aan volleybal, maar ik vind heel veel sporten leuk’, zegt Manuel. Milan vindt sporten niet alleen leuk, maar ook belangrijk. ‘Het is goed voor je gezondheid en daarom is deze week ook goed.’










