Direct naar de inhoud.

Opnieuw gaat het mis op gevaarlijk kruispunt: twee gewonden bij ernstige botsing

  • door:
  • op:
Flinke schade aan beide voertuigen | © DGS Media

STADSKANAAL – Op de kruising Schoolstraat/Exloërweg heeft zaterdag in de vroege ochtend een aanrijding tussen twee auto’s plaatsgevonden. Een van de voertuigen belandde hierbij op z’n kant.

Iets over zevenen kwamen de auto’s met elkaar in botsing. In totaal kwamen drie ambulances op het ongeluk af. De inzittende van het gekantelde voertuig moest door de hulpdiensten bevrijd worden. Bij het ongeval vielen twee gewonden. Ze zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht; over de aard van de verwondingen is niets bekend.

Eerdere ongelukken

Deze botsing komt in een lange rij van ongelukken die zich de afgelopen jaren op het beruchte kruispunt in Musselkanaal heeft voorgedaan. De kruising bij de 1e Exloërmondsebrug staat bekend als een van de gevaarlijkste verkeerspunten in de gemeente Stadskanaal. Regelmatig gaat het mis, eerder deze maand raakte een personenauto nog in botsing met een bestelbus.

Aanpassingen

Eerder liet de gemeente Stadskanaal weten de leuningen van de 1e Exloërmondbrug aan te passen, om zo de kruising overzichtelijker te maken. Dit zou reeds gebeurd moeten zijn, maar nog altijd blijven er dus ongelukken gebeuren.

De provincie Groningen stelde eerder 118.000 euro beschikbaar om de kruising veiliger te maken door er een minirotonde aan te leggen. De werkzaamheden zouden in 2024 starten, maar ruim anderhalf jaar later is dit nog altijd niet gebeurd. De gemeente Stadskanaal liet eerder aan RTV1 weten dat de voorbereiding van de werkzaamheden uitloopt. ‘De voorbereidende werkzaamheden hebben langer geduurd dan gedacht, onder meer door afstemming met nutsbedrijven over kabels en leidingen.’

De gemeente wil de minirotonde nu ergens in 2026 aan gaan leggen, wanneer is nog altijd onbekend.



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal