
REGIO – Het OV-bureau Groningen Drenthe wil vanaf juni 2026 meer bussen laten rijden op drukke lijnen in de regio. Dat wordt mogelijk doordat het bureau 1,5 miljoen euro bespaart door het nieuwe busstation in Groningen. Die besparing wordt niet bezuinigd, maar opnieuw geïnvesteerd in het openbaar vervoer.
Volgens het OV-bureau levert het nieuwe busstation tijdwinst op. Daardoor kunnen bussen efficiënter rijden en blijft er geld over. ‘De financiële besparing wordt ingezet om meer bussen te laten rijden op plekken waar het nodig is’, schrijft het bureau in de plannen.
Extra bussen richting Stadskanaal en Veendam
Een belangrijke wijziging is voor Qliner 312 tussen Groningen en Stadskanaal. Op zaterdag overdag gaat deze bus niet één, maar twee keer per uur rijden. Daarmee moet het reizen naar en vanuit Stadskanaal aantrekkelijker worden.
Ook de bus tussen Veendam en Assen (lijn 310) krijgt een ruimere dienstregeling. De ochtendspits wordt verlengd tot 9.00 uur. In de middag rijden er extra bussen tussen 14.00 en 17.00 uur. Dat moet vooral forenzen en scholieren helpen.
Minder bussen waar weinig reizigers zijn
Tussen Veendam en Muntendam rijden nu buslijnen 13 en 174. Uit cijfers van het OV-bureau blijkt dat dagelijks slechts 25 tot 30 reizigers gebruikmaken van deze verbinding. Daarom blijft lijn 13 ongewijzigd, maar wordt lijn 174 ingekort. Die bus rijdt straks alleen nog tussen Winschoten en Zuidbroek.
Ook sommige haltes verdwijnen. Het gaat om haltes in Tweede Exloërmond en Holthe, waar in 2024 nauwelijks reizigers instapten.
(Tekst gaat verder onder foto)

Buslijn 23 en 24 veranderen
Buslijn 23, die nu van Winschoten via de Pekela’s naar Veendam rijdt, krijgt een nieuw nummer: lijn 16. Daarmee sluiten de lijnnummers beter aan op andere routes rond Winschoten. Vanwege de drukte wil het OV-bureau een extra ochtendrit vanuit Veendam rond 8.00 uur toevoegen.
Lijn 24 verandert deels. Het traject van Winschoten via de Pekela’s naar Stadskanaal wordt lijn 15 en moet beter aansluiten op de trein in Winschoten. Tussen Stadskanaal en Assen blijft lijn 24 bestaan, via Borger. In Borger gaat de bus gebruikmaken van een halte aan de zuidzijde van de hub. Dat is sneller, maar betekent wel dat reizigers de N374 moeten oversteken.
Meer sneldiensten en nachtbussen
Sneldienst 173, tussen Stadskanaal en Emmen, krijgt extra ritten. Dat is nodig omdat de ISK-school in Ter Apel vanaf 2026 weer in het dorp zelf wordt gevestigd. Leerlingen uit Musselkanaal reizen dan weer met de lijnbus in plaats van met touringcars.
Ook het nachtvervoer wordt uitgebreid. Qliner 300 (Emmen – Borger – Gieten – Groningen) gaat elke dag twee keer per uur rijden tot 1.00 uur ’s nachts. In het weekend komen er zelfs extra ritten bij. Tegelijkertijd gaan alle bussen tussen Stadskanaal en Gieten standaard door naar Groningen, ook in de avond.
Sneller of juist iets langzamer
Niet iedereen gaat er op vooruit. Reizigers vanuit Emmen en Borger zijn straks ongeveer twee minuten sneller in Groningen. Vanuit Stadskanaal en Gasselte duurt de rit juist twee minuten langer. Daar staat tegenover dat halte Annen N34 voortaan ook ’s avonds en op zondag wordt bediend.
De plannen zijn voorstellen. Provincie en gemeenten kunnen hier nog op reageren voordat de nieuwe dienstregeling in juni 2026 ingaat.











