Direct naar de inhoud.

Repair Café in Nieuw-Buinen geopend: ‘Plek met veel kennis en gezelligheid’

  • door:
  • op:
Vrijwilliger in het Repair Café in Nieuw-Buinen. | © Eigen foto

NIEUW-BUINEN – Het Repair Café in Nieuw-Buinen is geopend. Dit is een plek waar kapotte spullen gratis worden gerepareerd. Het café is van welzijnsorganisatie Andes en vrijwilligers staan klaar om de spullen te repareren.

Lampen, stofzuigers, meubilair en speelgoed. Volgens buurtwerker Calvin Spreen kun je met allerlei spullen terecht in het Repair Café aan de Industrieweg in Nieuw-Buinen. Al eerder werd de Ruilgoederenbank geopend. Een plek waar je spullen kunt halen als je krap bij kas zit. ‘De Ruilgoederenbank had ook een mooie werkplaats en daar werd te weinig gebruik van gemaakt’, vertelt Spreen in het RTV1-radioprogramma ‘Met Oscar de Ochtend Door’.

Andes probeerde daarom met de inwoners mee te denken. ‘We dachten: in een tijd waarin alles steeds duurder wordt, is het handig om op een plek terecht te kunnen waar je kapotte spullen kunt laten repareren. Zo kwamen we bij het Repair Café terecht.’ Het is een internationaal initiatief en daar is Andes op ingesprongen.

Vrijwilligers

Andes heeft voor het café vier actieve vrijwilligers kunnen schikken. De technische kant is door hun achtergrond goed gedekt. Met name op het gebied van elektronica en meubilair. ‘Deze vrijwilligers zijn met pensioen. Sommige zijn afgekeurd en willen op deze manier wat voor de maatschappij betekenen. Ze kunnen hun passie kwijt en dat is alleen maar mooi’, aldus Spreen.

Volgens Spreen vinden de vrijwilligers de gezelligheid ook heel belangrijk. ‘Het is daarom ook leuk om even een praatje te maken. Ze hebben niet alleen kennis, maar ze willen ook bijdragen aan een leuke sfeer.’

Kledingspecialist en fietsenmaker

Er kan van alles gemaakt worden, maar voor een broek en fiets kun je nog niet in het café terecht. ‘De meeste cafés hebben tegenwoordig ook een kledingspecialist en die zoeken wij nog. We beschikken ook nog niet over een fietsenmaker, dus als mensen het leuk vinden om ons te helpen, zou dat heel mooi zijn’, vertelt Spreen.

Het Repair Café is iedere vierde donderdag van de maand geopend.



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal