Direct naar de inhoud.

Focusflitser aan Geert Veenhuizenweg in Veendam moet telefoongebruik achter het stuur verminderen

  • door:
  • op:
Focusflitser in Veendam. | © Jelmer Wijnstra/RTV1

VEENDAM – Automobilisten die hun telefoon gebruiken achter het stuur lopen de komende tijd extra risico op een boete in Veendam. Daar staat sinds deze week aan de Geert Veenhuizenweg een focusflitser. Automobilisten die toch hun telefoon vasthouden achter het stuur riskeren een boete van 430 euro.

De focusflitser registreert uitsluitend of bestuurders een mobiele telefoon of ander apparaat vasthouden tijdens het rijden. Het apparaat maakt 24 uur per dag beelden. Die worden doorgestuurd naar het Centraal Justitieel Incassobureau, waar een boa beoordeelt of er sprake is van een overtreding.

Veel telefoongebruik achter het stuur

Uit onderzoek blijkt dat driekwart van de automobilisten wel eens de telefoon gebruikt tijdens het rijden. De provincie benadrukte bij een eerdere plaatsing in Stadskanaal dat dit grote risico’s oplevert voor de verkeersveiligheid. ‘Wie ongestoord rijdt, rijdt veiliger én komt zonder boete thuis’, liet de provincie toen weten.

De focusflitser is een aanvulling op bestaande handhaving, zoals snelheidscontroles, mobiele radarwagens en de MONOcam. De actie sluit aan bij de landelijke MONO-campagne, die automobilisten oproept hun telefoon niet te gebruiken tijdens het rijden.



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal