Direct naar de inhoud.

Kennel in Valthermond moet aantal rottweilers terugbrengen: ‘Vanaf morgen nog 5 honden’

  • door:
  • op:
Een rottweiler | © Pixabay

VALTHERMOND – De gemeente Borger-Odoorn gaat een dwangsom opleggen aan hondenfokkers in Valthermond als zij voor het einde van de maand juli meer dan vijf rottweilers op hun erf hebben. De bestuursrechter oordeelde vorig jaar dat de eigenaren negen van hun veertien honden weg moesten doen. Volgens de kennel in Valthermond zijn er al lang niet zoveel honden meer.

Vorig jaar oordeelde de Raad van State dat het echtpaar uit Valthermond negen van hun veertien rottweilers moest wegdoen. Volgens de rechter was er sprake van een bedrijfsmatige hondenfokkerij terwijl de eigenaren geen vergunning hadden om op hun terrein bedrijfsmatig te fokken. Het echtpaar mocht van de rechter maximaal vijf rottweilers houden.

Gemeente gaat alsnog handhaven

Bijna een jaar later zijn nog niet alle honden vertrokken en heeft de gemeente Borger-Odoorn een dwangsom opgelegd. De gemeente besloot het afgelopen jaar niet te handhaven op het aantal rottweilers omdat de eigenaren van plan waren te verhuizen. ‘Als de eigenaren zouden vertrekken, zouden de honden ook vertrekken en dan zou het probleem zijn opgelost’, zegt een woordvoerder van de gemeente Borger-Odoorn.

De verkoop van het huis ging op het laatste moment niet door. De gemeente heeft daarom besloten alsnog te handhaven. Het aantal honden moet voor het einde van de maand zijn teruggebracht van veertien naar vijf. Gebeurt dat niet, dan volgt er een dwangsom van 3000 euro per week.

‘We hebben al minder honden’

Volgens de kennel is er echter al lang geen sprake meer van veertien honden en klopt het niet dat er niks is veranderd. ‘Op dit moment ben ik nog in bezit van negen honden. De veertien honden die we ooit hadden waren inclusief de twee honden van mijn ouders die hier ook woonden. Zij zijn inmiddels verhuisd. Door ouderdom en ziekte zijn we de afgelopen maanden ook nog eens drie honden verloren.’ Volgens de Valthermonders voldoen ze vanaf morgen aan de toegestane hoeveelheid honden op het erf. “De overige vier honden worden voorlopig bij vrienden en familie ondergebracht.’

Dat de rechter vorig jaar oordeelde dat er sprake zou zijn van een bedrijfsmatige fokkerij is volgens de hondeneigenaren onterecht. ‘Er worden bij ons per jaar gemiddeld vijftien pups geboren. Als mensen denken dat ik daarvan kan leven hebben ze het mis. Wij houden en fokken de honden puur voor de hobby.’

Verhuizen

De kenneleigenaar geeft ook aan dat de geplande verkoop van de woning te maken heeft met de rechtszaak en het geschil met de buren. ‘Sommige mensen kiezen ervoor om tien kinderen te nemen, daar mag je wat van vinden. Zo mag ook iedereen een mening hebben over dat we zoveel honden hebben. Ik heb er zoveel liefde voor, ik weet niet beter dan dit. Maar ik ga er niet voor kiezen om hier te blijven wonen en mijn honden weg te moeten doen, alleen zodat ik kan voldoen aan de wensen van anderen.’

De gemeente Borger-Odoorn geeft aan op korte termijn te zullen controleren of de honden inderdaad zijn vertrokken en dat de handhaving door zal gaan totdat de eigenaren zijn verhuisd.



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal