Direct naar de inhoud.

Man tankt jerrycans vol zonder te betalen bij tankstation in Stadskanaal: ‘Niet normaal’

  • door:
  • op:
Op camerabeelden is te zien hoe een man meerdere jerrycans vult | © Facebook Shell Station Kap

STADSKANAAL – Het was voor de medewerkers van de Shell aan de Verlengde Brugkade in Stadskanaal even schrikken toen zij gisteren de camerabeelden bekeken: een man tankt voor honderden euro’s zes jerrycans vol en rijdt vervolgens weg zonder te betalen. Tankstationeigenaar Jacob Kap liet het er niet bij zitten en zette het voorval op Facebook. De post werd ruim 1.500 keer gedeeld.

‘Het is niet normaal. Gewoon overdag, het is gekkigheid’, verzucht Kap een dag later aan de telefoon. ‘En het is niet dat hij alleen zijn auto vol tankte, maar hij gooide ook nog eens zes jerrycans vol. Weet je hoe lang ik moet werken om zo’n bedrag terug te verdienen? Ik kan je zeggen: heel lang.’

Dader gesproken

Via het kenteken van de auto kwam Kap erachter dat de rode Volkswagen Up van de dader kort geleden te koop had gestaan in Stadskanaal. Via via kwam hij uiteindelijk aan het telefoonnummer van de benzinedief. ‘Ik heb hem gesproken en hij zegt te willen betalen, maar dat is helaas nog niet gebeurd.’ Kap heeft de zaak inmiddels, inclusief alle gegevens, overgedragen aan een deurwaarder.

Honderden keren gedeeld

‘Dat het zo vaak gedeeld zou worden, hadden wij ook niet verwacht’, zegt Kap verrast. Hij zegt dit vooral te hebben gedaan om mensen bewust te maken van dit soort diefstallen en andere ondernemers te waarschuwen. ‘Ik heb gehoord dat de man ook bij andere tankstations is gezien.’

Het Facebook-bericht kan ook rekenen op de nodige reacties. Zo adviseren veel mensen om, net als bij onbemande tankstations, een ‘pin only’-systeem in te voeren. Daarbij moet eerst worden betaald voordat er kan worden getankt. Maar dat is Kap niet van plan.

‘Weet je wat het is: 99,9 procent van de mensen komt binnen en betaalt gewoon. Maar af en toe zit er een rotte appel tussen, zoals nu.’



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal