Direct naar de inhoud.

Bestuurder rijdt meerdere keren zonder geldig rijbewijs; voertuig in beslag genomen

  • door:
  • op:
Foto ter illustratie © Politie.nl

VEENDAM – In Veendam is er een bestuurder voor de derde keer betrapt met het rijden zonder geldig rijbewijs. Dat laat het basisteam Ommelanden-Midden via hun eigen kanalen weten. Daarom is er besloten om het voertuig in beslag te nemen. De bestuurder heeft te lang met een buitenlands rijbewijs in Nederland rondgereden.

Naast het niet hebben van een geldig rijbewijs, reed de bestuurder rond in een niet-verzekerd voertuig. ‘Na overleg met de hulpofficier bleef het daarom niet alleen bij (opnieuw) een proces-verbaal. Het voertuig is ook in beslag genomen’, laat de politie via Instagram weten.

De bestuurder heeft te lang doorgereden met een buitenlands rijbewijs. De politie legt uit hoe deze regelgeving in elkaar zit. ‘Wie zich in Nederland vestigt en een rijbewijs heeft dat is afgegeven buiten de EU, mag daar in veel gevallen nog maximaal 185 dagen mee rijden. Daarna moet het zijn omgewisseld voor een Nederlands rijbewijs. Is dat niet gebeurd, dan kun je worden bekeurd voor rijden zonder geldig rijbewijs.’



-Meest gelezen artikel-

-advertenties-

NIJM Webdesign Stadskanaal