
STADSKANAAL – Het is ieder jaar een vaste traditie, de 1000ste boot die door ‘t Knoal vaart. Dit jaar was het de beurt aan het schip de ‘Ypmeja’ uit Friesland.
Rond 10.30 voer het schip onder de iconische Eurobrug door. Dit jaar komt de 1000ste boot slechts een dag eerder dan afgelopen jaar. De Friese schippers van de ‘Ypmeja’ werden hartelijk ontvangen door o.a. wethouder Goedhart Borgesius. ‘Het is een hele eer voor een Fries’ lachte schipper van der Meulen toen hij alle verzamelde mensen zag staan.
Presentjes
Naast een hartelijk ontvangst kregen de Friese schippers ook nog een aantal presentjes. Zo kregen ze van de gemeente en Wedeka elk een bos bloemen en namens de centrumwinkeliers tassen vol boodschappen. ‘Friezen zijn trots maar Groningers nog trotser, dus met trots mag u dit op eten’, zo zei Hajo Bruins Slot namens de ondernemers toen hij de schippers een borrelpakketje aanbood.

Veendam en Friesland
De Ypmeja vaart na Stadskanaal verder naar Veendam waarna ze doorvaren naar hun eindbestemming. Uiteraard zal dat Friesland zijn.










Wanneer gaat kiosk Poggestee in Stadskanaal weer open? ‘Bel iedere maand hoe het staat’
Na de oorlog konden de Poolse bevrijders niet terug naar huis: ‘Dat heeft veel pijn gedaan’
Snackbar Charlie keert na brand terug in een snackkar: ‘Op de eerste dag al gelijk druk’
Inwoners bezorgd over intimidatie en overlast in Julianapark: ‘Moet meer verlichting komen’
Stadskanaal in beeld voor landelijke Sinterklaasintocht 2027: ‘Is toch fantastisch’
Vliegveld Vledderveen vanwege de NAVO-top gesloten én beveiligd: ‘Voorkomen beter dan genezen’
Bridgeclub Stadskanaal viert 75-jarig jubileum: ‘Een investering in je oude dag’
Speaker Harm Noor wordt bij afscheid ‘wat nat achter de bril’