
EERSTE EXLOËRMOND – Aanhangers vol met kerstbomen reden af en aan vanochtend in Eerste Exloërmond. De kerstbomenactie die Rob en Riëlle uit Nieuw-Buinen hebben opgezet was een groot succes. Er is meer dan 3500 euro binnengehaald voor de Maag Lever Darm stichting. Samen met een grote groep vrijwilligers werden er 500 kerstbomen opgehaald in en rondom de gemeente Borger-Odoorn.
‘De minimale inleg om een boom op te komen halen was €2,50, maar de meeste mensen hebben wel meer geld gegeven voor het ophalen van de boom’, aldus Chris Veltman, die samen met Rob en Riëlle de actie is begonnen. Vandaag waren de organisatoren niet alleen. ‘Met een man of 25 tot 30 zijn we vandaag hard bezig geweest om allen bomen op te halen en te versnipperen.’

Op de vraag of de actie volgend jaar weer op de kalender staat antwoorden Chris en Rob: ‘Dat weten we nog niet, maar de kans is groot. Er zijn genoeg mensen waar we bij aan de deur zijn geweest die zeggen dat het een supergoed idee is en dat we volgend jaar het nog een keer moeten doen.’
Rob en Riëlle hebben een goede motivatie om deze actie te doen. In 2019 werden de buunermonders trotse ouders van zoontje Bo. Bo bleek Necrotiserende Enterocolitis (NEC) te hebben, een ernstige darmontsteking die voorkomt bij te vroeg geboren kinderen. Hij overleed negen dagen na zijn geboorte.












Modelautobeurs in Valthermond: ‘Het is gewoon verslavend!’
Opening Trails of Hope in Borger: ‘Veel mensen weten niet dat Borger door de Polen is bevrijd’
Inwoners Borger denken mee over toerismebeleid: ‘Sneller in Stadskanaal dan dat je hier parkeerplek vindt’
Dynamictennis: snel, uitdagend en geliefd in Borger-Odoorn
Tot hoofdpijn leidend orgel in Odoorn wordt na 126 jaar eindelijk aangepakt
Buitenzwembaden kampen met tekort aan toezichthouders en zwemonderwijzers: ‘Het is huilen met de pet op’
Oscar Bolsenbroek start met nieuw radioprogramma bij RTV1
Waar een klein dorp groot in is: In Drouwenerveen doet het halve dorp mee aan de pubquiz