
BORGER – Afgelopen woensdag kregen enkele vertegenwoordigers van de dorpsbelangen van Borger-Odoorn een verkeers-smiley uit handen van wethouders Houwing en Wind. De smileys fungeren als snelheidsmeter. Wanneer mensen zich aan de snelheid houden krijgen ze een lachend gezicht, mochten ze te hard rijden een pruilende smiley. De bedoeling is dat de lachende en pruilende smileys worden opgehangen op plekken waar vaak te hard wordt gereden.
Belangrijk thema
Volgens de gemeente is verkeersveiligheid een belangrijk terugkerend thema voor haar inwoners. Het zou tijdens dorpsbezoeken door de wethouders veelvuldig genoemd worden. ‘Er wordt op sommige plaatsen stelselmatig te hard gereden en dat draagt niet bij aan de veiligheid en leefbaarheid in de dorpen’, aldus verkeerswethouder Nynke Houwing. ‘Vanuit de gemeente proberen we hier op allerlei manieren iets aan te doen. We passen de wegen aan of verlagen de maximumsnelheid. Maar uiteindelijk gaat het vooral om gedrag. De smileys kunnen daarin een positieve bijdrage leveren’.
Volgens wethouder Niek Wind zijn de smileys een mooi voorbeeld van bewonersparticipatie. ‘De dorpsbelangen hebben hierin een voortrekkersrol gehad en zij krijgen nu ook zelf de regie op inzet en gebruik van de smileys. De gemeente faciliteert hen met materiaal, onderhoud en educatie over het gebruik, maar de verantwoordelijkheid ligt verder bij hen.’
Dorpsbelangen
De digitale snelheidsmeters kunnen de dorpsbelangen zelf plaatsen, programmeren en uitlezen. Het biedt hun inzicht in het lokale weggebruik en rijgedrag. En daar kunnen ze conclusies uit trekken, maar daarmee kunnen ze ook de inwoners informeren, confronteren, motiveren of stimuleren om dat gedrag al of niet aan te passen.












Modelautobeurs in Valthermond: ‘Het is gewoon verslavend!’
Opening Trails of Hope in Borger: ‘Veel mensen weten niet dat Borger door de Polen is bevrijd’
Inwoners Borger denken mee over toerismebeleid: ‘Sneller in Stadskanaal dan dat je hier parkeerplek vindt’
Dynamictennis: snel, uitdagend en geliefd in Borger-Odoorn
Tot hoofdpijn leidend orgel in Odoorn wordt na 126 jaar eindelijk aangepakt
Buitenzwembaden kampen met tekort aan toezichthouders en zwemonderwijzers: ‘Het is huilen met de pet op’
Oscar Bolsenbroek start met nieuw radioprogramma bij RTV1
Waar een klein dorp groot in is: In Drouwenerveen doet het halve dorp mee aan de pubquiz