
VEENDAM – Een grote corona-uitbraak bij woonzorg- en revalidatiecentrum Veenkade in Veendam. 74 bewoners zijn besmet met het virus en ook veel medewerkers zitten ziek thuis. Het gebouw is in volledige lockdown.
Woordvoerder van Zorggroep Meander, Hannah Ellens, beschrijft de situatie tegenover RTV Noord als ‘ingrijpend en heftig’.
Gebrek aan zorgmedewerkers
Er zijn in het woonzorg- en revalidatiecentrum drie aparte afdelingen ingericht waarnaar de besmette bewoners zijn overgebracht. Door de uitbraak is er een nijpend gebrek aan zorgmedewerkers. De hoop van Meander is gevestigd op Defensie. Volgens woordvoerder Ellens is er inmiddels een majoor op bezoek geweest maar daar hebben ze verder niks meer van gehoord.
Bezoek
Bezoek is voorlopig niet meer welkom in het gebouw. De bewoners van het complex moeten binnen op hun afdeling blijven, maar mogen wel van de kamer af. De bron van de uitbraak is mogelijk niet meer te achterhalen.
Bron: RTV Noord