
BORGER – Tijdens de herfstvakantie is het Hunebedcentrum in Borger elke dag geopend met een speciaal oertijdprogramma. In het weekend van 23 en 24 oktober vindt er het Oerfestival plaats.
Oermensen
Tijdens het festival komen de bezoekers allemaal mensen uit de prehistorie tegen in het park. De hunebedbouwers en hun nazaten bootsen het leven in de prehistorie na. Met een groep oermensen worden de steentijd, de ijzertijd en de bronstijd tot leven gebracht. Er wordt geleefd, gewerkt en gegeten zoals men lang geleden deed.
Het mag weer
Riemke Scharf is archeologe en activiteitencoördinator bij het Hunebedcentrum. Scharf: “Voor iedereen die wil voelen hoe men leefde in de prehistorie is dit een prachtig festival. Daarbij is het voor al onze vrijwilligers en medewerkers ook een feest, dat dit weer mag.”
Wie de oermensen wil ontmoeten kan reserveren via de website van het Hunebedcentrum.












Wildervank viert 375-jarig jubileum met feestweek en film uit oude doos
Amerikaanse schoolbus gaat dagelijks over Hunebed Highway rijden
Na 77 jaar ziet Henk Volders uit Stadskanaal familie van gesneuvelde Duitse oorlogsvriend
Hoe verliep de bevrijding van onze regio? ‘Het was een vreemde situatie in die dagen’
Amateurspeurders brengen zilverschat naar Hunebedcentrum
Bijzondere collectie fossielen naar het Hunebedcentrum
Museumspoorlijn STAR heeft er een museumstuk bij
Biografie over Groninger nazi-baas Conring: ‘Hij was trouw aan een misdadig systeem’