
EXLOO – De gemeente Borger-Odoorn opent een nieuwe opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen in Exloo. Er komen twaalf woonunits achter de sporthal aan de Hoofdstraat. In totaal is er plek voor 24 vluchtelingen.
Een deel van het parkeerterrein bij de sporthal wordt geschikt gemaakt voor de plaatsing van de woonunits. Vanaf 1 juni moet de vluchtelingenopvang starten. ‘We hopen dat we met onze bijdrage de druk op de vraag om opvangplekken kunnen verlichten. En natuurlijk hopen we dat de inwoners van onze gemeente ook hier hun steentje willen bijdragen om de Oekraïners wegwijs te maken en te helpen hun plek te vinden in onze gemeenschap,’ zo laat burgemeester Jan Seton weten.
Andere opvangplekken in Borger-Odoorn
Naast deze locatie zijn er drie andere opvanglocaties voor Oekraïners in Borger-Odoorn. In Nieuw-Buinen zijn op zorgboerderij Het Kleurenpalet en een gebouw van de Protestantse Kerk vluchtelingen ondergebracht. Ook worden op vakantiepark Capfun Fruithof in Klijndijk 42 vluchtelingen gehuisvest.
Voor omwonenden is in het dorpshuis van Exloo gisterenavond een informatiebijeenkomst georganiseerd. Burgemeester Jan Seton en wethouder Nynke Houwing hebben daarbij vragen van inwoners beantwoord.












Militaire oefening van 17 tot en met 20 april
Auto’s beschadigd bij ongeval in Drouwenermond
Herdenking dodelijk ongeluk N34: ‘Als mensen hard blijven rijden, kan dit blijven gebeuren’
Jeroen Hartsuiker, grote onbekende in college Borger-Odoorn: ‘Ik ben een verbinder’
Coalitie Borger-Odoorn kan na flinke kritiek oppositie nu echt aan de slag
Borger-Odoorn schiet overvol Ter Apel te hulp met 100 bedden in 2e Exloërmond
Jongeren in Borger-Odoorn kunnen vijf keer gratis naar het zwembad deze zomer
Partijen Borger-Odoorn presenteren coalitieakkoord: ‘Willen weer naast de inwoner staan’